זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם


ראשי | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבות | הורדות | אודות האתר | הוסף למועדפים | צור קשר
אלינור
לאחר הניסיון בתקליטון הראשון שלא צלח כל כך, זוהר החליט שזהו הזמן לפרוץ ולהגשים את חלומו הגדול להיות זמר. לשם כך הצטרף בתור נהג לג'קי מקייטן שהיה מעת לעת מופיע עם להקת "העוד". זוהר ביקש מיהודה קיסר לעלות ולשיר בהופעה שהייתה אמורה להתקיים בדרום וכ"מבחן קבלה", הוא שר קטע מהשיר "ברצלונה" של ג'ו עמר. זוהר עלה לבמה בזמן ההפסקה כשרב חברי הלהקה נחו והחל לזמר. הקהל מאוד התלהב מהבחור האלמוני וכך הוא התחיל להופיע.

אנשים שממש התאהבו בקול הצלול שאלו על קסטות של זוהר ובעזרת טייפ ארבעה ערוצים החלו להקליט אותו בבוקר אחד במועדון ה"ברווז". בשלב זה הקלטת נקראה "חפלה עם זוהר ארגוב". לאחר מכן, קרא יהודה קיסר למאיר ראובני שמאוד התלהב מהאהדה והאהבה לזמיר מצד הקהל והחליט לעשות מזוהר סיפור הצלחה.

בשביל לקדם מכירות, הכניס ראובני לאחר זמן קצר את זוהר לאולפן הקלטות ולסטודיו לצילום בכדי להוציא את אלבום הבכורה, "אלינור". היה זה למעשה אותו אלבום כמו "חפלה עם זוהר ארגוב" מבחינת השירים אך מקצועי הרבה יותר. חשוב להבחין בין הביצוע של "אלינור" בדיסק לבין הביצוע בתקליט. אלו הם שני ביצועים שונים.

מקייטן על השיר אלינור: "כתבתי את השיר על ידידה שמאוד אהבתי אך היא היתה מאורסת. זוהר שמע והתלהב מהשיר, ולאחר מכן כתבתי לו אותו על חתיכת נייר בבר". למעשה, מקייטן היה אמור לשיר את השיר אך בלי שידע הקליט זוהר את עצמו בקלטת שהפיץ ב"ברווז". בהתחלה היה ויכוח סוער בין השניים אך לאחר שמקייטן שמע את הקסטה, הוא החליט לוותר על השיר.

קישורים
עטיפת התקליט גודל מלא
עטיפת תקליטור

רשימת השירים

צפייה והדפסה

לחן

מילים

שם השיר

 מספר

צפה

קז'נז'ידיס

ג'קי מקייטן

אלינור

.1

צפה

אביהו מדינה

אביהו מדינה

סוד המזלות

.2

צפה

עממי

משה נגר

מה לך ילדה

.3

צפה

עממי
עממי

עממי
עממי

הרחק ביער
אשת חיל

.4

צפה

דוד הכהן

 יהורם טהר לב

עוד יום יבוא

.5

צפה

עממי

עממי

נזכר אני במבטך

.6

צפה

עממי

שיר השירים

עת דודים כלה

.7

צפה

 נחמיה שרעבי

שרה שובל

  פתאום מצאתי בך

.8
קטגוריית האלבומים המלאה

קול הזמיר לא ידום לעולם - אתר המעריצים של זוהר ארגוב. מאז שנת 2001