זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם


ראשי | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבות | הורדות | אודות האתר | הוסף למועדפים | צור קשר
האתר באחד מגילגוליו הקודמים


אודות האתר
תחילת המחשבה על פרוייקט לזכרו של זוהר התגבשה אצלי כבר בקיץ 2001. העובדה שלכל המעריצים לא היה מקום שבו יוכלו ללמוד עוד על האיש והאגדה בצירוף לכך שלכל אמן שמכבד את עצמו כבר היה אתר באינטרנט הביאו אותי להחלטה שצריך להתחיל לפעול בנושא.

כל מה שהיה ברשת עד אותה עת הוא כמה דפי אינטרנט שלפעמים אפילו סירבו לעלות. בהמשך נחנך האתר הרשמי שגם, לפי תגובות המעריצים, לא חידש דבר חוץ מהחנות המקוונת שנועדה רק להכניס עוד כסף לקופה מהשם זוהר ארגוב.

זה בדיוק הזמן לציין שהאתר "קול הזמיר" לא נבנה למטרות מסחריות, כמו שבוודאי שמתם לב, אלא נבנה על סמך הערצה טהורה למלך.

אחת הדילמות הקשות יותר היו בבחירת השם. לכל אתר קיים צורך בשם עוצמתי. הדילמה הזו נפתרה כשעברתי על קטעי העיתונות הרבים בזמן שהתחלתי לנבור בכל החומר שהיה ברשותי. מצאתי ציטוט של דוד לוי, שר הבינוי והשיכון דאז, שאמר "הזוהר הועם וכבה והזמיר נדם". האימרה הזו למען האמת קצת עיצבנה אותי.

אמרתי לעצמי שהזוהר ימשיך לזהור וקולו לא ידום על אף שהמלך כבר לא איתנו. וכך, באדיבותו הרבה של דוד לוי למרות שלא ידע על זה בכלל, הגעתי לשם "זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם". שם אולי קצת ארוך, אבל בעל עוצמה, לפחות לדעתי.

ומשם הכל התגלגל. חברים קרובים עזרו בעריכה ואנשים שהכרתי בדרך אגב נתנו חומרים בלעדיים. אותם מספר אנשים נתנו כמות לא מבוטלת של חומר שאין בשום מקום אחר וכך הושגה הבלעדיות לאחר שהסכימו לא לחלוק את החומרים עם גורמים אחרים. העבודה הייתה לא מעטה אבל היעד היה כל כך חשוב ששום דבר אחר לא עניין חוץ מהתוצאה הסופית.

כנראה שלעולם לא נדע אם זוהר מת כתוצאה מתאונה, התאבדות או רצח. היום זה אולי אפילו טיפה פחות חשוב. מה שחשוב יותר הוא שנדאג להעביר הלאה את סיפור האגדה על האיש שהגיע מכלום להיות המלך של המוסיקה הישראלית.אודות האתר
קול הזמיר
לא ידום לעולם

קול הזמיר לא ידום לעולם - אתר המעריצים של זוהר ארגוב. מאז שנת 2001