זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם


ראשי | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבות | הורדות | אודות האתר | הוסף למועדפים | צור קשר
ביוגרפיה - הנפילה
איפה שהוא שם בדרך המלך משהו התפקשש. הגיעה הנפילה הגדולה. לא הרבה יודעים בדיוק מתי התחיל זוהר להשתמש בסמים. ההערכה היא שההתמכרות הגדולה החלה בנסיעה הראשונה לארה"ב. בארץ השתמש זוהר בסמים הנחשבים "קלים" יותר אך כשנסע להופיע בלוס אנג'לס, במהלך שנת 83, הכיר את הקראק. זוהר: " באתי להופעה בלוס אנג'לס, יש שם הרבה ישראלים. אחד מהם הציע לי סם שלא הכרתי בחיים, הקראק. נגנבתי, עד שמצאתי את עצמי יום אחד מחוק. לא תפקדתי ובימים שלא לקחתי את הקראק הרגשתי שאני לא מתפקד, הגוף היה רפוי, הפרקים כאבו. ואז, הייתי לוקח קצת יותר והייתי מרגיש שהגוף שלי חוזר לתפקד".

למרות השימוש היומיומי והכתבות בעיתונים אהבת הקהל לזוהר המשיכה בשלה והייתה בשיאה. המעריצים המשיכו לפקוד כל מועדון אליו הגיע ארגוב וקנו את תקליטיו. האלבום המצויין כך עוברים חיי יצא לשוק כבר כשזוהר די עמוק בעולם הסם וההקלטות ארכו זמן רב כשנעשים כל העת נסיונות לגמילה אך לשווא.

אז התחילו כל הבעיות. זוהר היה מתחייב להופיע אך היה בא באיחור או שלא היה מגיע בכלל. בעלי מועדונים ומארגני אירועים חשובים לא היו קובעים עם זוהר הופעות מחשש שלא יופיע. אשר ראובני, שהחל לעבוד עם חיים משה שהצליח במהרה החליט להפסיק את ההתקשרות עם ארגוב למרות החוזה ארוך הטווח שהיה ביניהם. אלי בנאי, אמרגן ידוע ובעל מוניטין, לקח את זוהר תחת חסותו ומשה בן משה היה מפיקו.

הנסיונות לגמילה מהסמים היו לא רציניים במיוחד עד שעלה הרעיון שלידג'י מרסל, אביהו מדינה ושוני גבריאלי (בעל מועדון וחבר טוב) יקחו את זוהר למלון באילת ושם ינסו לגמול אותו. כל הזמן היה איתו מישהו בחדר ששמר עליו. גבריאלי השיג תחליפי סם כשמידי יום הוריד את כמות החומר וכך, בתוך כמה ימים, חזר זוהר לאיתנו אבל לא לאורך זמן. הוא שוב חזר לסם ולאחר מכן, ככל הנראה כשהוא תחת השפעת הסם, נסע במכוניתו במהירות גבוהה, התנגש בקיר ובמזל נשאר בחיים.

למרות הסמים וההברזות הרבות שהיו מיוחסות לזוהר, החליט אמרגן צרפתי-יהודי בשם יואל בן אמו להביא את ארגוב להופעה בתאטרון בפאריז מול כאלפיים צופים. בן אמו לא ידע את נפשו מרוב שמחה לאחר שההופעה הייתה מוצלחת מאוד ובעקבותיה נחתם חוזה למופעים רבים נוספים ברחבי צרפת. ניס, ליון, טולוז, מארסיי ופאריז הן רק חלק מהערים בהם הופיע זוהר עם להקתו שכללה את לידג'י מרסל, אורי חתוכה, אריה ברקוביץ' וישי בן צור כשאליהם הצטרפו מדי פעם נגנים נוספים. בזמן שזוהר שהה בצרפת, הוא המשיך להשתמש בסמים ואפילו פעם אחת נעלם באמצע הלילה לאחר שעשה סיבוב ברחובות והתמוטט בדרך. כל אותו הזמן הופיעו כתבות בעיתון על ההתמכרות הכבדה אך זוהר הכחיש וטען כי הוא נקי לחלוטין.

לאחר החזרה הסופית לארץ מההופעות בצרפת, חתם ארגוב עם המפיק ניסים בן חיים על חוזה לעשר שנים. בן חיים ניסה להוציא את זוהר מהסם כשלקח אותו תחת חסותו לביתו בירושלים למשך שלושה חודשים של גמילה שבסופו של דבר לא הצליחה. בהמשך, היחסים בין בן חיים וארגוב הסתבכו מאוד והגיעו עד לבית המשפט. זוהר מכר לניסים קלטת עם שיריו אך לאחר מכן התחרט, טען כי איכותה ירודה ובעזרת צו מבית משפט מנע את הפצתה. בן חיים מצידו טען, כי הוא רוצה להחזיר לעצמו את הכספים שהשקיע בהקלטות, בהלוואות ובגמילתו של זוהר שהסתכמו בעשרות אלפי שקלים.

קול הזמיר לא ידום לעולם - אתר המעריצים של זוהר ארגוב. מאז שנת 2001