זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם


ראשי | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבות | הורדות | אודות האתר | הוסף למועדפים | צור קשר
ביוגרפיה - הסוף
השימוש הבלתי פוסק בסמים הביא את זוהר לנקודה שבה אולי הוא כבר ידע שמבחינה אמנותית הוא לא יחזור להיות מה שהיה בימיו הגדולים. כדי לממן את הסם זוהר אפילו סיכן את עצמו והסתבך עם המשטרה. העיתונות מצידה דיווחה על כל היתקלות כזאת עם ידי החוק. פעם אחת הוא פרץ לתחנת מגן דוד אדום בכדי להשיג תחליפי סם, פעם אחרת גנב ארנק של עובדת בבית מרקחת. זוהר גם הואשם והורשע על תקיפת שוטר בתפקיד וגניבת אקדח מתחנת משטרה. שוב חזר כל הסיפור של הניסיונות לגמילה שלא הועילו לטווח הארוך.

בין כל ההאשמות, בתי המשפט ובתי הכלא שזוהר התרוצץ ביניהם הוא הוזמן להתארח בתוכנית של מני פאר, "ממני", בתחילת 87. זאת לקראת צאת האלבום החדש להיות אדם וגם בכדי לספר לכל העולם שהוא מחוץ לסמים. היה זה ראיון מצמרר וקצת מעורר רחמים בשעה שזוהר מסביר לכל עם ישראל מה הוא עבר ומדגים איך הוא חפר בעצמו בגלל שחשב שיש לו תולעים בידיים. זוהר ניסה לשכנע שהוא כבר לא משתמש יותר אבל הייתה ניכרת עליו עדיין ההשפעה של הסם וספק אם הוא הצליח לשכנע את עצמו אפילו.

בקיץ 87' הואשם זוהר בגניבת אקדח משוטר וקיבל על כך חודש בפועל בבית הסוהר משופט בית משפט השלום. בית המשפט המחוזי החמיר בעונשו וגזר עליו חצי שנת מאסר בכלא עתלית. לקראת תום תקופת המאסר, מספרים חברים, כי זוהר נראה דווקא די טוב, השמין וניכר עליו שהוא מוכן לצאת ולהסתער מחדש על הפסגה. הוא רקם תכניות לאלבום חדש ואפילו הספיק לשיר ממנו את רב השירים. לקראת השחרור גם תכנן זוהר לעשות מסיבה גדולה ואפילו ארגן הופעה מוצלחת לעצירים בבית הכלא.

כשבועיים לפני שיצא לחופשי, קיבל זוהר חופשה לזמן קצר מבית הכלא . הוא ריצה ארבעה חודשים בסך הכל לאחר שניכו לו שליש מתקופת המאסר בגלל התנהגות טובה. ארגוב ניצל את החופשה כדי לבצע שתי הופעות שהיו האחרונות בחייו. מספרים כי ההופעות הללו הזכירו את הימים הגדולים שלו. לאחר מכן, עוד באותו הלילה, פגש זוהר בישי לוי ובאיריס גבאי, שלימים הפכה לאשתו. ארגוב לקח את גבאי לבית אמו ברשל"צ והבחורה, שהייתה חיילת, טענה שזוהר ניסה לאנוס אותה. כבר למחרת, בעידודו של ישי לוי, הגישה גבאי תלונה במשטרה על אונס. מאוחר יותר התברר כי לא קרה כלום בין השניים והנערה הגזימה בתיאור ובמעשים שיחסה לזוהר.

זוהר חזר לכלא לסיום ריצוי העונש על גניבת האקדח ובמקביל פתחה המשטרה בחקירה בקשר לאונס שיוחס לו. בתאו צרח זוהר, השתולל ודרש את תחליפי הסמים כדי שירגיעו אותו. הוא החליט לעשות הצגה ולקשור את צווארו לחלון בעזרת שמיכה מאולתרת שמצא בשביל שיתנו לו תרופות. השוטרים לא התרשמו מכך והחליטו להעביר אותו לתא מבודד שם קשרו אותו באזיקים למיטה. לאחר תחנונים מצד זוהר הסכימו השוטרים להחזיר אותו לתא הקודם שבו היו שני עצירים נוספים.

זמן קצר לאחר השעה 4 בבוקר, כשנערכה ביקורת בתאים, נמצא זוהר תלוי כשהשמיכה חונקת את צווארו אך רגליו מונחות על הריצפה. השוטר שמצא אותו, ניסה להחיותו והזעיק רופא אך לא נותר לו אלא לקבוע על מותו של הזמיר. לאחר בדיקה, קבע הפתולוג כי המוות ארע דקות מעטות לפני שנערכה הביקורת בתאים וכי לא נמצאו סימנים של חבלה או פצעים חמורים על הגופה. העובדה שרגליו של זוהר היו על הריצפה חיזקו את החשד שזוהי תאונה ושני העצירים הנוספים ששהו בתא טענו כי ישנו ולא יודעים מאום על שהתרחש בלילה. ההלוויה התקיימה עוד באותו היום, בשעות הצהריים, בבית העלמין ברשל"צ כשבני משפחה, חברים, מפורסמים ואין ספור מעריצים מלווים את המלך בדרכו האחרונה.
קול הזמיר לא ידום לעולם - אתר המעריצים של זוהר ארגוב. מאז שנת 2001