זוהר ארגוב - קול הזמיר לא ידום לעולם


ראשי | ביוגרפיה | דיסקוגרפיה | כתבות | הורדות | אודות האתר | הוסף למועדפים | צור קשר

גליון הרשעות
צעירה שבילתה בדירתו הבהירה לו ש"מהמתניים ומעלה זה חופשי", אבל הערב הזה הסתיים באונס. ידידתו מרלן נתנה לו במתנה מטול אר-פי-ג'י וגרמה למעצרו. כשניסה להימלט ממתן עדות נגד סוחרי סמים, נעצר. אקדח צעצוע שקנה לבנו הקפיץ את כוחות המשטרה. הנה לפניכם גיליון ההרשעות המלא והלא מחמיא במיוחד של זוהר ארגוב. הכתבה פורסמה ברשת מקומוני 'זמן' של עיתון מעריב באוקטובר 2007.

9 מארס 1979 - מורשע באונס צעירה
זאת היתה הסתבכות הבתולין של זוהר ארגוב עם החוק. אז, הוא היה מוכר כזוהר עורקבי, זמר חתונות ואירועים בן 24. לא היה במקרה דבר כדי להעיד על מעמד האייקון שהוא עתיד להיות בתחילת שנות השמונים. עם זאת, ההסתבכות הזאת בהחלט הצביעה על הרומן הארוך והמייסר של מי שעתיד להיות מלך הקסטות, עם החוק.

המקרה שהיה כך היה: בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את עורקבי באינוס צעירה וגזר עליו שלוש שנות מאסר, מהן שנה אחת בפועל. עורקבי, שהכיר את המתלוננת, ראה אותה באחת מהופעותיו, ובסיומה הזמין אותה לשבת איתו בשולחן. זוהר והגברת אכלו ושתו בשולחן ולאחר מכן עברו למרפסת לרקוד ולהתמזמז בעדינות. לאחר מכן הם עברו למקום, לא הרחק מאולם השמחות, ואז לפי הטענה אמרה הצעירה: "מהמתניים ומעלה זה חופשי". את הסטוץ הלילי סיימו הזמר והצעירה בדירה של עורקבי בראשון לציון.

התובעת טענה כי עורקבי הביא את המתלוננת לדירת הרווקים שלו בדרכי תחבולה ואז בעל אותה בניגוד לרצונה. לאורך כל המשפט לא הכחיש זוהר שקיים יחסי מין עם הנערה אך לדבריו הם נעשו בהסכמתה המלאה. הוא ניסה למזער נזקים, עוד לפני מתן גזר הדין, כשביקש שיתחשבו בו מאחר שהוא נשוי מגיל 17 ואב לילד בן שש. "אני מתפרנס ממוזיקה ואיני יודע איך אני נמצא פה. אם בית המשפט חושב שדרך המחשבה שלי לא היתה מוצדקת, אז למדתי מזה הרבה".

בסופו של דבר שוחרר זוהר לאחר שמונה חודשים בכלא. פרקליט שהכיר את המקרה מקרוב סיפר כי "הוא אמר שהוא מקבל בהכנעה את גזר הדין. הוא סיפר לשופטים שהוא תימני פשוט ושלפי הקודים שהוא מכיר, בחורה שעולה ב-11 בלילה לבית של בחור יודעת לקראת מה היא הולכת. הוא דיבר יפה מאוד וזה מה שהשפיע על הפסיקה המתונה".

9 באוגוסט 1983 - מורשע בהעלבת שוטר
כמעט ארבע שנים הצליח ארגוב להעביר את חייו בלי להסתבך עם אנשי החוק. הפעם לא היה ארגוב מבוקש ישיר אלא נקלע לסיטואציה בעייתית בניסיון להגן על אחיו בצלאל. זוהר נסע במהירות מופרזת ברכב כסוף בכביש פלמחים. ניידת סיור שגרתית החלה לרדוף אחריו אך ארגוב הצליח לחמוק ממנה.

לאחר כמה דקות תפסה מכונית אחרת את עיניהם של השוטרים, והם החליטו לעצור אותה. בפנים היו שלושה גברים, כולם מוכרים למשטרה, וביניהם בצלאל עורקבי, שהיה מבוקש בחשד למעורבות בפריצה ובהחזקת רכוש גנוב. השוטרים ניסו לעצור את עורקבי אך הוא התנגד בכח ואז הופיעה המכונית הכסופה שהשוטרים דלקו אחריה קודם לכן. מהאוטו יצא הזמיר והתערב בנעשה. אחד מהשוטרים אמר לארגוב כי הוא מפריע להם ואז, לפי כתב האישום, התחיל זוהר לקלל אותו. בסופו של דבר, שני האחים הובאו לחקירה בתחנת המשטרה.

במשפט, שהתנהל בתחילת 1984, מצא השופט שלמה שוהם את זוהר אשם בהעלבת שוטר במילוי תפקידו ובהכשלתו. הוא גזר עליו קנס של 40 אלף שקל ושלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים.

25 באפריל 1984 - חשוד בהחזקת מטול
באביב 1984, בעת חיפוש שגרתי בדירתו של הזמר, נמצא מטול אר-פי-ג'י. לארגוב נפתח תיק במשטרה לאחר שסירב לאפשר לשוטרים להחרים את המטול. זוהר טען כי קיבל את הנשק הפגום כמתנה מידידה אילתית שעונה לשם הסימבולי למדי, מרלן. ארגוב סיפר לשוטרים שמרלן הורשתה להחזיק בנשק בתור קישוט, ולכן התעקש שלא לאפשר להם לקחת אותו.
לדיונים המשפטיים זוהר לא טרח להתייצב והשופטת קבעה כי הנשק יועבר לידי המדינה.

14 במרס 1986 - מורשע בהחזקת הרואין
בשלב הזה היה כבר זוהר עמוק בתוך ההתמכרות שלו להרואין ולקוקאין. לדברי עורך דינו, הזמיר התוודע לסם במהלך סיבוב הופעות בלוס אנג'לס. ביוני 1985, לאחר הופעה במועדון "הרמוניה" בגבעתיים, עצרו בלשים את ארגוב לבדיקה שגרתית. אצל ארגוב נמצאו שלוש מנות הירואין במשקל 0.14 גרם. הוא נעצר, הובא בידי שופט ושוחרר בערבות.

מאוחר יותר הוגש נגדו כתב אישום והתובע ביקש לגזור רק מאסר על תנאי, מכיוון שהיתה זו עבירת הסמים הראשונה שלו. זוהר טען בביהמ"ש כי התרושש בעקבות ההתמכרות וכל מבוקשו הוא להיגמל. בסיום המשפט, גזר השופט שנה מאסר על תנאי וקנס של 1,500 שקל בלבד.

18 במאי 1986 - מורשע בהחזקת חשיש
באותה תקופה לזוהר היתה חברה בשם הלן תמיר, גרושתו של בועז שרעבי, ששימשה גם כאשת יחסי הציבור שלו. ארגוב נהג ללון אצלה מפעם לפעם. שוטרים שהגיעו לדירה עם צו חיפוש, מצאו בדירה חתיכה קטנה של חשיש ועצרו את הזמר ואהובתו. תמיר, מצידה, ניסתה להפיל על זוהר את התיק וטענה שהחומר שלו. מאוחר יותר שינתה את גירסתה ושייכה את הסם לעצמה. למרות הודאתה של תמיר, גם ארגוב נעצר. כעבור שלושה ימים שוחררו השניים ממעצר באבו כביר בערבות של אלף ש"ח כל אחד. בצאתו מבית המעצר טען זוהר כי המשטרה מנסה להכניס אותו לבית סוהר בכל מחיר.

10 בדצמבר 1986 - מורשע בהפצת צ'קים
על פי תלונות שהצטברו במשטרה התברר כי המלך נקלע למצוקה כלכלית קשה. הוא התחיל לפזר צ'קים ללא כיסוי כמעט בכל מקום. כמה מהתלונות ייחסו לו חשד של החזקת רכוש גנוב. שבועיים חיפשה המשטרה את ארגוב עד שמצאה אותו בשעת לילה מאוחרת בראשון לציון. ארגוב נחשד בהפצת צ'קים מזוייפים, בהחזקת טלויזיה גנובה ובאי התייצבות למתן עדות בביהמ"ש. בסופו של דבר שחרר אותו השופט בערבות של עשרת אלפים ש"ח שהפקידו שניים מחבריו. לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום, וההליך הסתיים בקנס ובמאסר על תנאי.

23 בדצמבר 1986 - מורשע בתקיפת שוטר
ההתמכרות וההסתבכות הכלכלית עשו את שלהן. הכסף נגמר, הגוף המשיך לדרוש את המנות היומיות והחברים התאדו. אם לא די בכך, בידי המשטרה היו הקלטות של שיחות שניהל ארגוב עם סוחרי סמים. הוא נחקר, וכשעמדו הסוחרים לדין, נדרש הזמיר להעיד נגדם. כצפוי, זוהר לא התייצב למשפט. עדותו היתה קריטית, ולכן הוציא ביהמ"ש צו מעצר נגדו. ארגוב התחמק שוב ושוב ממתן העדות ובסופו של דבר נעצר. את העדות נגד הסוחרים הוא לא סיפק.

ארגוב, שהיה עצור בבית המעצר של משטרת מרחב שפלה, התחיל להשתולל בתא לאחר ששוטרים סירבו לתת לו תחליפי סם בטענה שאין לו מרשם רופא. זוהר ראה איך חברו לתא מקבל כדורים שמסייעים לו להרגיע את הקריז ואיבד שליטה. הוא תקף שוטר, קרע שרשרת שהיתה על צווארו ותקף גם שוטר שני שהגיע לעזור לחברו. לאחר מכן הצית את המזרן בתא. לאחר העמדה לדין, נגזר על זוהר מאסר על תנאי בלבד.

2 בפברואר 1987 - מקפיץ את המשטרה
פורים 1987. זוהר נכנס לחנות צעצועים ברחוב יפו בירושלים כדי לקנות אקדח צעצוע לבנו. הוא יצא מהחנות לאחר שחגר את האקדח "כמו שריף", כהגדרתו, ופתאום קפצו עליו שני שוטרים שחשדו שהוא מחזיק אקדח אמיתי. "הם חשבו שאני נרקומן", סיפר הזמיר לתקשורת. "אחד מהם תפס אותי בפה וניסה לפתוח לי אותו והאחר תפס אותי בגרון. הם הפשיטו אותי באמצע הרחוב כדי לחפש עליי סמים". משלא מצאו על ארגוב דבר מלבד אקדח הצעצוע, הניחו לו לנפשו.

"לאחר שעה הם באו אליי הביתה עם צו והפכו לי את הבית", המשיך ארגוב לגולל את הסיפור הביזארי. "הם לא מצאו כלום והזמינו אותי לחקירה. לא הלכתי לחקירה משום שהראש שלי כאב מהמכות שהם נתנו לי. הם עשו לי בושות בשכונה. לדעתי, לא האקדח הדליק אותם, אלא השם שלי. מהרגע שהופעתי בתכנית 'שעה טובה' הם מחפשים אותי. במקום לעזור לי להתקדם בחיים, הורסים אותי. יש לי קהל אוהדים הרבה יותר גדול משיש למשטרה".

23 ביולי 1987 - גונב נשק לשוטר
ההסתבכות החלה כשהוא ושניים מחבריו התפרעו בתחנת מד"א בראשון לציון כשחיפשו לשווא תחליפי סם. הם נעצרו, ולאחר מכן, בעודם עושים סידורים אחרונים כדי להשתחרר בערבות, גנבו אקדח ששכח שוטר בחדר ששהו בו. 20 דקות לאחר ששוחררו התגלה כי האקדח נעלם. המשטרה פתחה במצוד נרחב ותפסה את ארגוב עם ידידה במונית. בתיק של הגברת נמצא האקדח ושניהם נעצרו מיד.

במשפט, נגזר על ארגוב חודש מאסר בפועל וחמישה חודשים על תנאי. הפרקליטות ערערה על העונש ובביהמ"ש המחוזי נקבע כי ארגוב ירצה עונש מאסר בן שישה חודשים בפועל ושנה מאסר על תנאי. על החלטתם להחמיר בעונשו, כתבו השופטים בין היתר: "העובדה שאדם עוסק בעיסוק המבליט אותו בציבור אינה יכולה בשום פנים להיות נסיבה מקלה. עבריין הוא עבריין ובעינינו עבריין שיודע לשיר אינו שונה מעבריין שעוסק בכל מלאכה אחרת".

26 באוקטובר 1987 - שימוש בצ'ק מבוטל
בעודו יושב בכלא בעוון גניבת אקדח מתחנת משטרה, הוגש נגד ארגוב בבימ"ש השלום ברמלה כתב אישום בגין שימוש בצ'ק מבוטל. שנה קודם לכן, נטען בכתב האישום, קיבל ארגוב צ'ק על סך 380 שקל תמורת הופעה בבר מצווה. לאחר ההופעה שילם המזמין במזומן לארגוב והחתים אותו על הצהרה כי הוא קיבל את הכסף ולפיכך הצ'ק בטל ומבוטל. למרות הבטחתו של ארגוב, הוא בכל זאת השתמש בצ'ק המבוטל כששילם עבור טופסי טוטו. פרשה זו לא הגיעה לדיון בביהמ"ש מכיוון שכשבועיים לאחר מכן תלה ארגוב את עצמו.

6 בנובמבר 1987 - שוב מנסה לאנוס
יומו האחרון של הזמיר. במהלך החופשה ממאסר, נחשד ארגוב כי ניסה לאנוס את חברתו של הזמר ישי לוי. ארגוב נתפס במהלך החופשה והוחזר לתא. מצבו בימים ההם היה מחפיר. רק כדורי הרגעה חצצו בינו ובין השגעון. רגעי הנחת היחידים שנותרו לו היו כשאפשרו לו, שלוש פעמים ביום, לצאת מהתא ולהסניף כדורי הרגעה מפוררים. במשך כל הלילה שנפח בו את נשמתו צרח צרחות איומות והתחנן לקבל כדורי הרגעה נוספים. כשלא נענו תחינותיו, קשר רצועת שמיכה סביב צווארו. הטענה הרווחת באותם ימים היתה כי ארגוב לא ניסה להתאבד באמת אלא רק ביים ניסיון התאבדות כדי לקבל עוד כדורי הרגעה.


לרשימת הכתבות המלאה


קול הזמיר לא ידום לעולם - אתר המעריצים של זוהר ארגוב. מאז שנת 2001